PLANETÁRNÍ KULTURA: Co to znamená být občanem světa?

Říj 10, 2016

(16:56min) Hugh Evans odstartoval hnutí, které mobilizuje "občany světa", lidi, kteří se na prvním místě a především nepovažují za příslušníky státu, národa nebo kmene, ale za příslušníky lidské rasy.

Z jeho povznášející a osobní řeči se dozvíte víc o tom, jak tohle nové chápání našeho místa ve světě povzbuzuje lidi v boji proti extrémní chudobě, klimatickým změnám, nerovnosti pohlaví a dalším jevům. Evan říká: "Tohle jsou ve své podstatě globální problémy a nakonec je mohou vyřešit jen občané světa vyžadující od svých představitelů globální řešení."

 

 

Co si o to myslíš? Nemáš z toho strach? Jak by podle Tebe mělo být správně nastavené a v souladu vztah mezi chápáním sebe sama jako někoho kdo pochází z nějakého národa či kultury, ale přitom vítanou a chtěnou součástí celoplanetární "lidské rodiny"?

Podle mě jsou celosvětově probíhající separatistické tlaky a izolacionalistické tendcence právě projevem popasovávání se s nezadržitelně se nasouvající realitou, že začínáme být globální, propojená kultura s planetárním vědomím. Zní to sci-fi ale je to překvapivě jednoduché. Podívej se na media co nám servírují. V posledních letech začínáme mít čím dál častější a detailnější povědomí o tom co se na planetě děje (hlavně toho hrůzostrašného).

To zde před 20ti lety nebylo a my jsme byli v našich povědomích o věcech společných mnohem víc "lokální". Myslíš, že se to změní?

Obávám se že ne.

Myslíš, že se to prohloubí?

No jasně.

Podívej se na ročníky 2000+ jak se vnímají, jak se vidí a chovají. To už jsou přirození světoobčané. Skutečnost je, že před očima nám vyrůstá globální mládež a my husákovi děti jsme poslední generací "staré doby".

Slovy klasika: Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom polemizovat, to je ale tak vše co s tím zmůžeme...

Lukáš

P.S. Navíc já jsem přesvědčený, že tihle mladí tím jak nebudou zatížení národnostníma, náboženskýma a jinejma nálepkama, který nám pletou rozum a budou tak mít výchozí pozici svého světonázoru mnohem víc v souladu s egem nezkreslenou realitou a tudíž páchat méně škod než my.

Lukáš Janošík

Lukáš Janošík

zakladatel Evoluční Proměny

Na svět jsem přišel s darem "pomáhát lidem vidět svět v lepším světle". Tohle poslání jsem si nedávno "downloadoval" při jedné k tomu určené technice. 

Legrace je, že se od roku 2000 živím vývojem slunečních brýlí ( např. RELAX a R2), takže aniž bych to před tím věděl, život mě sám dovedl k tomu manifestovat tenhle můj dar v tom světě "pod sluncem". 

Před 40tkou se skrze mě a začala rodit EvolučníProměna.cz, pomocí které opět pomáhám lidem vidět svět v lepším světle, tentokrát ten duchovní, nehmotný.

Mými nejmilovanějšími rolemi je však být tátou dvěma úžasným dětem a partnerem mé skvělé ženě.

TOHLE JE VÝTAH V EVOLUCI TVÉ DUŠE

Objev s čím můžeš začít ještě dnes:

Related Posts

UŽ NIKDY NEPROPÁSNI ŽÁDNOU PŘÍLEŽITOST

dozvědět se jako první báječné novinky, duši povznášející inspiraci a transformační příležitosti. Prostě se s námi propoj a staň se součástí naší Evoluční Proměny.

Pin It on Pinterest

Share This

STAŇ SE INSPIRACÍ OSTATNÍM

SDÍLEJ a pomáhej šířit tyto myšlenky ve svém okolí!