OSOBNÍ ROZVOJ: 4 nezbytné tipy jak získat a trvale udržet životní nadhled i v tlacích moderního života

Říj 1, 2016

Je vůbec možné udržet si životní nadhled v každodenních tlacích moderního života? Většina technik, které v posledních letech znovuobjevujeme a používáme přece jen vznikla před staletími, tisíciletími, kdy měl život mnohem menší spád...

Dynamiky dnešní doby jsou neporovnatelné s historií a pomalejší už to N.E.B.U.D.E.!

Jsou tedy přístupy a techniky ke kterým si utíkáme vhodné i pro dnešní rychlou dobu, nebo by měly také projít vývojem, koneckonců jako MY?

Proč jsme schopni dosáhnout bdělých stavů v ašrámech, v lesích a jinde na "meditačních podložkách", ale zpátky v běžném životě nás to vždycky rychle semele?

Pápá, lálá...

Proč mezi náma nechodí tisíce, desetitisíce probuzených a vypohodovaných lidí, když je dnes tak oblíbené se těmto věcem věnovat?

Myslím, že povinnností nás, co se těmto věcem věnujeme je hledat způsoby jak ROZVÍJET a PŘIZPŮSOBOVAT toto "posvátné dědictví" době, ve které žijeme.

Kolo také prodělalo vývoj a slouží nám zatraceně lépe, než první pokusy. Oheň si nepředáváme loučí.

Jenže meditace byly staletí a tisíciletí výsadou mnichů a uzavřených komunit, které žily ne-normálním životem. Neběžným.

Tyhle zpřítomňovací techniky teď mají co dohánět. Je fajn okoštovat a zažít jaký to je. Ale pak je potřeba najít udržitelný způsob jak to napasovat do svého diáře. 

A tohle je na co jsem přišel já. Moje poznání. Co mi funguje. A o co se zde proto s Tebou a světem dělím:

Vydrž první oťukání

Když v životě s něčím novým začínáme nevadí nám, že před námi leží spoustu práce. Naopak, čím víc, tím líp! Těšíme se, až se do toho pustíme a užíváme si každý moment.

Jenže po prvních dnech či týdnech se dostavuje “únava materiálu”, život začne bombardovat naše odhodlání každodenními nároky a my ve svých záměrech postupně…

krachujeme.

Popisovat Ti, že je toto kritický moment a radit Ti, jak je třeba to překonat nebudu. To není nic nového pod sluncem. Čím bych Tě ale v tomto článku chtěl inspirovat, jsou mým složitým životním obdobím destilované rady, tipy, návody, recepty na to jak můžeš:

 1. úplně přemostit tuhle dobře známou a zkušeňáky už očekávanou první překážku, ale hlavně
 2. jak můžeš přemostit všechny další překážky, které na tu první vždy navazují, aby společně oddělily zrno od plev...

Život, Univers, pán Bůh, Zdroj, Tao, jakkoliv to chceš zvát si nás vždy nejprve oťuká, jestli to myslíme vážně. Znáš to? Překážky existují proto, abychom se překonávali.

Nechceš? Nemusíš...

Chceš? Dokaž to!

Odhodlaní bývají požehnaní. Po prvních nesnázích se obvykle vyčasí a všechno se začne jaksi magicky skládat samo.

Díky poznáním, které sdílím níže nejen, že doslova přeletíš jako pták první potíže s tím jak udržitelně nabrat výšku, životní sílu a nadhled. Díky nim se “tam na hoře” můžeš UDRŽITELNĚ zabydlet a na na všechy další překážky se už jen mazácky usmívat z ptačí perspektivy.

K vypilování těchto poznání a technik jsem byl doslova donucený, když mě osud dost dramaticky vyzval k tomu opustit můj dobře placený ředitelský post v Praze, sbalit rodinu a stáhnout se obratem na rodnou moravskou hroudu, abych mohl stát po boku své ženě, která akutně nastupovala cestu k uzdravování se z vážného onkologického onemocnění a být tátou v sukni našim malým dětem.

Neustál bych to všechno tehdy, kdybych nenarazil na životadárný proud energie, inspirace a nadhledu, který dnes sdílím zde v Evoluční Proměně.

Ale neustál bych to tehdy také, kdybych nenašel ZPŮSOB JAK ten životadárný proud využívat a VSTŘEBÁVAT. Jak ho vtěsnat do mého tlaky vrchovatě napěchovaného dne.

Protože jedna věc je mít zdroj energie, ale jiná věc je umět s ním pracovat a těžit z něj maximum. 

Jak tedy neskončit dřív než začneš?

Jak dosáhnout nadhledu a udržet se v něm i v tlacích všedního dne? To je široké téma, ale existují v něm zkratky a začnu hned tou první, která se jmenuje:

Paretovo pravidlo (známé také jako 20/80)

Já ho objevil kdysi v mých manažerských začátcích a později mi ho připomínali při studiu MBA jako úplně nějzákladnější nástroj, který musím mít jako manažer neustále za opaskem, abych si dal alespoň příležitost dosáhnout požadovaného cíle a výsledku. Bez Paretova pravidla to bolí, drhne a stojí ZBYTEČNĚ moc sill.

O co jde..

Takhle ho formálně uvádí Wikipedie, ale ve zkratce jde o to, že nějaký pan Pareta kdysi zpozoroval universální zákonitost a pojmenoval, že vždy existuje pár klíčových příčin (20%), které mají za následek většinu důsledku (80%).

V našem případě, že jen 20% všech možných každodenních snah udržet se v nadhledu, má za následek celých 80% výsledku. Neboli že stačí dělat jen pětinu toho všeho co se nabízí, aby to naprosto dostatečně fungovalo.

To je důležité!

Protože neplýtváš drahocceným časem a energií na okrajové záležitosti, ale zaměřuješ se v prvé řadě na to co nejlépe funguje a co Ti přináší největší a okamžitý efekt.

Paretovo pravidlo = rychlý nástup x udržitelný stav

A to je moudrá rovnice! A ujišťuji Tě, že to tohle pravidlo platí u všeho. A když píšu u všeho tak tím myslím U V.Š.E.H.O. Je to univerzální princip = princip universa.

To ale zároveň znamená, že tohle pravidlo platí i naopak. A opět, taky u všeho!

Když budeš dělat zbylých 80% činností, dosáhneš jen zbylých 20% výsledku. No řekni, vyplatí se to? Perfekcionista v nás by teď vsadil život, že jo, ale pravda je taková, že...

málokdy!

Jak ale zjistit, které jsou ty klíčové každodenní činnosti, které každý z nás můžeme dělat, a které by Tě jistojistě dokázaly vystřelit tam nahoru a udžet Tě tam?

Zde jsou mé tipy na 4 oblasti, které se vyplatily mě, když mi bylo v životě úzko. Měl jsem toho tehdy fakt nad hlavu a zoufale jsem potřeboval být fit: oporou mé ženě, dětem a vůbec celé rodině, ale zvládat také pracovní tlaky:

hezkej obrázek, ale co tím myslím:

1)Udělej ze svého záměru PRIORITU č.1

Z dlouhodobého pohledu není v tvém životě nic prioritnějšího než to, aby jsi věnoval-a dostatečnou pozornost záměru žít příběh, kvůli kterému jsi zde. Tečka.

Nakonec je to to jediné, co se počítá...

Vzkazy těch, kdo už čelili poslední hodince jsou jasné a konzistentní a shrnul bych je takto: žij svůj život teď, tady, poctivě a odvážně se vším co Ti ten příběh přináší, nebo budeš na smrtelné loži litovat každé promarněné šance...(dosaď si sám-sama).

Ale toho stavu nejde dosáhnout bez toho dostat se už v průběhu svého života do životního nadhledu a udržovat se v něm pokud možno neustále, prožívat a tvořit Z NĚJ svůj život!

Víš na čem lidi hoří nejčastěji?

Že se pro to ve skutečnosti nikdy NEROZHODNOU. Ono to totiž žádá změnu, změny. A hlavně, změny sebe sama a do toho se nám NECHCE.

DOVOL si to tedy, ROZHODNI se pro to, POŽÁDEJ o to, posviť si na to, věnuj tomu čas, věnuj tomu pravidelně pozornost…  nevím jak jinak ještě napsat udělej z toho svůj dlouhodobý záměr a PRIORITU Č.1 ve tvém životě.

Nic, nic na světě, nic v tomto universu neodolá SOUSTŘEDĚNÉMU LIDSKÉMU ÚSILÍ!

NIC!

Čas a tlak drolí skály.

Rozhodni se, požádej, konej a začnou se dít zázraky. Uvidíš! A překvapivě brzy...

Čas a tlak. To je vše.

Zkus to brát tak, že život klade překážky, aby vyzkoušel jestli to myslíš vážně. Když jo, když vytvrváš, nastaví se a Sezam se otevře.

Níže se dozvíš jak překážky všedního dne zvládat s úsměvem a rukama v kapsách, ale ještě než se do toho pustíme, chci si být jistý, že chápeš, že se nejprve musíš

SKUTEČNĚ ROZHODNOUT!

A ze zkušenosti vím, že obvykle bráníme sami sobě dosáhnout nadhledu, protože upřednostňujeme naši službu ostatním před tím věnovat si dostatek pravidelné pozornosti. Dnes už se o této naší sebemrskačské tendenci naštěstí píše a mluví hodně a jasně se pojmenovává, že chceš li udělat to nejlepší pro druhé, pak dělej to nejlepší pro sebe.

I já Tě tedy zde chci ubezpečit, že soustředit se na tuto naši prvotní, primární potřebu je to nejlepší, co můžeme udělat pro sebe i ostatní.

JE TO TAK!

Neboj se, nebudeš tím nikoho šidit, právě naopak! Žít v souladu se sebou a svým posláním je nejblahodárnější stav a situace pro všechny zůčastněné.

Když žiješ v souladu sam-a se sebou a ladíš se z nadhledu do souladu se svým příběhem, s tím, co vnímáš, že se skrze tebe má odvíjet, tak oplýváš zdravím, spokojeností a prosperitou.

A tvé okolí nepotřebuje nic jiného!

I když budeš dělat byť jen malé, ale každodenní krůčky na své cestě uvádění sebe a svého příběhu do SOULADU, začneš se měnit v řádech dnů, po 3-4 týdnech začneš zářit a za půl roku můžeš operovat z úplně jiné perspektivy a být svému okolí mnohem větším přínosem!

To nejsou motivační slova, to je fakt. Tečka.

A proto, dej si teď "nohy na stůl", přivři oči, uvolni se a zasni se...

Představ si kde můžeš být za půl roku. Představ si tu ideální verzi sebe sama. Naciť si jaké to je být taková-ý, zahlédni jak se tam tváříš a jak na tebe reaguje okolí. Všímej si jak se Ti dobře daří. Zaznamenej ten pocit u srdce, který u toho právě prožíváš a..

nezapomeň ho! Připomínej si ho.

Protože přesně toho lze dosáhnout a ŽÍT V TOM!

Jak na to? Jak se tam dostat ze stavu, kdy se cítíš ztracen-a v labyrintu každodenního života a nejistě tápeš jak dál?

Co s tím?

Třeba mě se vyplatilo následující:

INSPIRACE

Začni s hledáním možných způsobů, cest, jak do svého každoděnního kalupu a rutiny dostat INSPIRACI. Přesněji řečeno hromadu inspirace. Ještě přesněji HROMADU DECHBEROUCÍ INSPIRACE.

Pravidelnou dávkou inspirace v každodenním životě totiž získáš příležitost rozeznat znamení.

A jak na to? Kde získat tu hromadu dechberoucí inspirace? A kdy a jak ji konzumovat, když máš tak napilno?

Zažívání nesmí být komplikované, jinak to hóóódně brzy narazí na odpor každodenní rutiny a nebude to udržitelné. Konec.

Musí to tedy být DOSTUPNÉ, jinak to nepřežije měsíc… a Ty, byť se sebelepšími a sebeodhodlanějšímu původními záměry, upadneš zpět do každodenní rutiny! Spi sladce, Růženko...

Komu se to nestalo?

Mě se ale podařilo najít způsob, který mi dlouhodobě funguje a proto ho zde sdílím. Třeba máš jiný způsob a jestli jo, prosím určitě na to dej tip v komentářích zde pod článkem, protože za to jsou lidé vděční!

Zde je tedy jak to dělám já:

 

2) Vystav se tomu

Vystav se tomu jako slunci, když se chceš opálit. Obklop se tím tématem ve svém životě a nech se prozařovat a osvěcovat ze všech stran. Ráchej se v tom. Vrhni se do slunečních lázní. Vystav se té hromadě inspirace, ve které můžeš rozeznat co z toho všeho s tebou rezonuje nejvíc,

...aby Ti to napovědělo další kroky, které máš udělat právě Ty.

Protože každý jsme jiný, každý jsme ve svých labyrintech zrovna jinde a to co rezonuje byť s mým nejbližším přítelem nemusí být nejvhodnější zrovna právě teď pro mě.

Co konkrétně pro to můžeš udělat? Zde je výčet kanálů, kterými inspirace k tobě může dostupně téct a doplnil jsem k nim i jejich výhody a omezení, kterých jsem si vědom:

 

POSLOUCHEJ

Tradiční je číst články, knihy, ale to si žádá pozornost tvých očí a to je nedostatkové zboží. Poslouchat přednášky či audio knihy s inspiračním a transformačním obsahem má netušený potenciál, který lidstvo v těchto letech začíná teprve objevovat.

Proč?

Výhoda č.1

Je snadné a praktické to provozovat. U poslouchání můžeš dělat i jiné věci “na autopilota”:

 • Řídit
 • Cestovat (MHD, vlak, pěšky)
 • Procházet se
 • Meditovat
 • Vařit
 • Uklízet
 • doplň si co tě napadá, je toho spousta...
 • ...já třeba vozil kočárek s našim malým a se špuntama v uších jsem poslouchal přednášky, které dnes sdílím na Evoluční Proměně

Divil-a by ses kolik toho a jak snadno VTĚSNÁŠ tímhle způsobm do "narvanýho" dne a každá taková chvilka je OÁZOU pro tvou duši.

Divná představa? Zkus to! Budeš se na to třepat jako na první rande. Garantuju Ti to! Utíkat si k tomu vždycky, když to bude jen trošku možné...

Výhoda č.2

Můžeš poslouchat i přes den, nejen večer kdy jsi K.O. z celého dne a už prostě nejsi “na příjmu”. Jen si to vem, na film už se neumíš soustředit a do knížky Ti spadne hlava po 2. stránce…

No není to tak? Všichni to známe, nevyčítej si to...

Je třeba brát v potaz skutečnost, že dnešní doba je neporovnatelně náročnější na naši pozornost, než byla doba když jsme byli malí, doba našich rodičů.

Jen si poslechni co nám říkají Ti co to mohou porovnat: “...vy mladí žijete hrozně rychle, na nic nemáte čas, to za nás…”

Je to tak a bacha nezmění se to!

A nejde o to postěžovat si, poplácat se po rameni jací jsme chudáčci a “trpět” v tom hrdině dál. Je třeba to hacknout, prolomit. Jde o to naučit se v tomto prostředí VESELE fungovat. Ono už se to totiž nezmění. My nepůjdeme “zpátky na stromy”, jakkoliv si to někteří představují. Je iluze myslet si, že pro civilizaci v krizi je řešením vrátit se zpět.

Nikdy se to nestalo, nestane se to ani teď. Smyslem výzev není vzít zpátečku, ale vzít to jinudy!

Nemusíš se vzdát všech výdobytků civilizace a utéct do přírody, aby jsi získal-a příležitost žít svůj život v souladu a napojení.

Když se tématu civilizační proměny začneš věnovat poctivě zjistíš, že tohle není poprvé co je lidská civilizace na hraně svých možností, naopak. Zažili jsme to už tisícekrát a vývoj nešel nikdy zpátky. Ne ne!

Poučeni z krizí jsme vždy začali dělat věci jinak, ale nikdy jsme ne přestali dělat to, co jsme už objevili. Tak evoluce nefunguje. Historie to evidentně prokazuje.

Kdyby Tě tohle zajímalo tak tohle jsou fantastické a seriózní knížky na toto téma, které by Tě mohli bavit, protože jsou úžasnou, spolehlivou a nezávadnou inspirací :

Naopak, výzva dnešní doby (a doby která se nasouvá) tkví v tom jak využít ZNALOSTÍ x ZKUŠENOSTÍ x VÝDOBYTKŮ pokroku K UVÁDĚNÍ SOULADU v tom jak žijeme.

Když už nemám energii večer číst, když nemám příležitost chodit na moudré přednášky v mém okolí, nebo skupinové meditace, protože mi to zrovna nesedí či mám nějaké důležitější povinnosti, tak to budu alespoň POSLOUCHAT a účastnit se toho “na dálku”.

Protože proč se o to připravovat, když nemusím? Mluvené slovo dokáže povznést duši jako málo co a všeho se nepotřebuješ BEZPODMÍNEČNĚ držet za ruce či objímat.

 

Výhoda č.3

Mluvené slovo má mnohem větší transformační účinek a a dosah než třeba video.

Proč lepší transformační účinek? 

Protože na slovo - zvuk se umíme lépe soustředit tedy naladit, rozrezonovat a jsme tedy slovem lépe a hlouběji in-formováni, ( = naformováni, neboli pozměníme naši formu tím, co do nás vstupuje - in) než videem.

Začni poslouchat a zaměříš svou pozornost z očí na to co posloucháš. Je to tak? Když si chceme něco fakt užít, zavřeme oči, aby nás nic nerušilo, je to tak?

Proč? Protože oči berou 80% naší pozornosti, to je známé. No tak ať Ti to hraje do karet, když už to víš! 

Když zavřeme oči a ponoříme se do toho… JSME V TOM.

Koupeme se v tom, rácháme se v tom, PROSTUPUJE NÁS TO a

rozehrává to naši PŘEDSTAVIVOST

a to je další nezbytná část transformace v akci...

IMAGINACE.

To je ta potvrzovací část vstřebávacího mechanismu . Jistě víš, že existují celé metody, jako afirmace, vizualizace a jiné založené na imaginaci. 

Je prokázané, že jako důsledek provozování těchto metod se

 1. mění jak naše návyky
 2. tak tělesné struktury = hmota = tělo = buňky!

A o to jde! Když chceš něco uvést v život je třeba to vtělit, něco ztělesnit, něco VSTŘEBAT  či INTEGROVAT jak se začíná přejímat. Prostě zapsat tu novou informaci až do buňky, až do morku kostí, protože teprve pak ji máš “pod kůží” a nejde to ven. 

JSI to! ...a teprve tehdy je to spolehlivě dlouhodobě udržitelné.

 

VIDEO

Je super. Je mnohem přitažlivější než audio, umí na sebe strhnout pozornost širšího publika, umí ukázat, pobavit, ale neumí tak dobře transformovat jako audio.

Proč? Už jsme se toho dotkli, protože...

 

Zaprvé

Rozptyluje naši pozornost. Máme tendenci těkat po detailech a nesoustředit se na přenos informace = všímat si toho jestli mu/jí to sluší, jak to tam u nich vypadá…co je asi támhle to... a...

tisíc jiných podnětů, které naši pozornost strhávají z právě přenášené látky -> in-formace.

 

a Zadruhé

Přiznejme si to, ne na každého se hezky dívá a většina lidí bohužel podléhá tomuto osobnostnímu filtru a nemá ještě na to se od toho 100% oprostit. Bohužel i to narušuje, zkresluje či omezuje přenos.

Na formě tedy záleží, né že ne! Je to nezbytná ingredience každého fungujícího životadárného koktejlu. Jsme jen lidé a trpíme sympatiemi a antipatiemi.

I já i Ty.

Takže video je super, ne-li nezbytné na cvičební techniky, návody jak něco vyrobit, třeba uvařit, ale už méně na transformanční přenosy jako jsou poznání, vhledy, myšlenky, meditace, vizualizace, modlitby… Na to je zvuk, do kterého slovo patří, jednoduše MOCNĚJŠÍ!

Nehledě na to, že pustit si video v průběhu dne je na zdroje (data, fin, čas) mnohem náročnější, než audio… a ekonomický pohled v udržitelném řešení nesmí chybět, jinak se nebavíme o udržitelném modelu!

Další kanál transformačního moudra, jsou už zmíněné tradiční:

 

KNIHY

Áno áno, jistě, staré dobré knihy..., ale i zde se odehrává revoluce, jejíž plody leží před námi ladem a můžeš je sklízet i Ty:

ROZŠÍŘIL jsem se o online knihy a je to úúúúúžasné! Mohu je z mého smartphonu číst kdykoliv mám volnou chvíli, protože je mám neustále u sebe! Čekám na schůzku? Ponořím se do knihy...

Můžu si v nich dělat poznámky, značit v nich aniž bych je poškodil ale také v nich můžu jednoduše hledat. Dej tomu šanci, zkus to a objevíš v životě další rozměr. Já už napsal Ježískovi o Kindl čtečku knih.

Tohle byl přehled hlavních kanálů, skrze které k nám v průběhu i našlapaného dne může téct životadárná energie inspirace (in-spire = vdechnout) a informace (in-form už jsme probírali).

Další nezbytná oblast, která je doslova výtahem v evoluci tvé duše je:

3) Propoj se s komunitou

Často podceňovaná, nevyužitá síla, ale neuvěřitelně mocná. Nejprve co mám na mysli tou komunitou.

Jednoduše... stejně naladěné lidi, se stejným záměrem a stejnými cíli, jako máš ty. S takovými lidmi si obvykle hluboce rozumíš, a souzníš s nimi, protože to mezi vámi díky stejným záměrům prostě a jednoduše REZONUJE.

A když jsi součástí tělesa, které rezonuje a někdo v něm udělá posun na vyšší level…hádej co to udělá s Tebou?

...snázeji ho dotáhneš na naladíš se na něj, protože...máš vedení! Máš inspiraci! Máš příklady! Máš porovnání! Máš PŘEDSTAVU O TOM KAM se můžeš posunout!

Když nemáš vizi či představu tak potácíš doslova od nikud nikam. Když chceš někam rychle dojít, měj co nejvíc jasno v tom kam jdeš. To je přirozené. 

A uvědom si holou skutečnost, že oči nám otevírají nejen lektoři, ale možná mnohem víc naši souputníci! Učíme se jeden od druhého. Lektor nás nabrnkne, dá nám zahlédnout cíl, ukáže cestu kudy, ale praktikujeme mnohem víc se souputníky. 

Ve skupině vždy dochází k silným synergickým efektům. Skupina vytváří příležitosti, které by žádný její jedinec neměl sám šanci zažít a dost možná ani představit.

To není nic nového pod sluncem, můžeš namítnout, ale...

napadlo Tě někdy, že na mnohé setkání takové skupiny (ne-li většinu) nemusíš přijít osobně, fyzicky, ale postačí, když si uděláte...“jen” virtuální setkání?

Teď ti možná vstaly chlupy na těle - tpfuj čerte!

Setkání lidských bytostí je přece něco nenahraditelného, posvátného, co nenahradí nějaký chladný neosobní online, chce se ti možná říct...

Ne, 🙂 to ne.

Nenahradí… neboj já jsem taky ten typ co má rád lidské teplo. Chci, abys věděl-a, že to mám naprosto stejně, ale dej mi šanci dokončit myšlenku…

Já Tě nenabádám k tomu přestat chodit mezi přátele. Naopak, neblázni, dělej to a čím častěji tím lépe! To je jasný…

Ale my se bavíme o tom jak si ROZŠÍŘIT možnosti v tvém nabitém programu a dostat do svého 24/7/12/365 rámce udržitelně mnohem víc než co UMÍŠ doteď.

Jak stihnout za stejný čas vstřebat víc toho blahodárného působení které je v životě k dispizici a vykopnout se tam nahoru a už nespadnout zpět.

Online a offline se nevylučuje, to nejsou alterativy. Virtuální setkání je DOPLNĚK, nová, další vrstva, další dimenze, další příležitost a ztraceně DOSTUPNÁ příležitost!

A v tom je jeho TRANSFORMAČNÍ SÍLA! Moc virtuálních setkání se skrývá v jejich absolutní DOSTUPNOSTI!

Tyhle dnes do nebes proklínané komunikační technologie, "které můžou za to, že svět už není co býval" TĚ PRÁVĚ TEĎ V TĚCHTO SEKUNDÁCH formují tím jak mi zde věnuješ pozornost.

Ne u všeho sdílení a přijímání je bezpodmínečně nutný lidský kontakt! Nemusíš mě teď držet na ruku aby Ti to docvaklo.

A naopak vem si, kolikrát si se nemohl-a účastnit nějakého setkání, nějaké přednášky, protože Ti do toho něco skočilo a nezbylo Ti než se omluvit -“dnes nedorazím, nevychází mi to”.

Nebo se možná v tvém okolí zrovna nic neděje… nebo se Ti už prostě po celém dnu nechce ven… nebo třeba neznáš moc lidí, kteří se chtějí rozvíjet ve směru, ve kterém Tě to přitahuje.... Těch důvodů, proš se Ti nějaká transformační příležitost ZNEDOSTUPNÍ, je nepřeberně.

Přitom v posledních letech prožíváme booooooooom příležitostí JAK NAJÍT A PROPOJIT se s lidmi stejného zaměření. A jak naplnit své potřeby a zažít to. Jak to?

No co jiného je smyslem webů, blogů a sociálních sítí? Jestliže všechno co JE má nějaký vyšší smysl tak proč tohle existuje?

Abychom si posílali fotky kočiček, nebo jídla a lajkovali je?

Jo, jestliže se chceš posunout na úroveň nejúspěšnějšího sdíleče-ky fotek koťat.. Ne vážně, slyším spoustu výhrad a antipatií k sociálním sítím typu Facebook a mnohé bych podepsal. Co je ale třeba mít na paměti je, že je to nové a my se to teprve učíme používat.

To co se na Facebooku (a jinde) odehrává není o Facebooku, ale O NÁS. Přesnějši o naší vyzrálosti tenhle komunikační kanál používat.

Sociální síte jsou prostě jen nově vzniklá nervová soustava, která propojuje nás lidi jako buňky v jeden organismus zvaný lidstvo. Kde tyhle naše spojení-synapsy děláme podle toho jaké máme zájmy a záměry.

Získej proto příležitost najít stejně naladěné lidi, propoj se s nimi, nauč se pohybovat se “na síti”, v tom poměrně nově vzniklém prostoru.

Nastav si zde své hranice v tom co o sobě chceš dávat vědět, vytvoř svou prezentaci v tomto prostředí, vykolíkuj si svůj prostor a konej moudře, ale probůh, nedělej šmahem rychlé soudy nad něčím co se sotva zrodilo, co ještě ani neumíme používat a co má takový potenciál, že to nedávno spláchlo desetiletí pevné diktátorské řežimy v celé severní africe.

A když jsme u nástrojů a jejich potenciálu tak:

4) Nauč se používat MOUDRO SKRYTÉ VE TVÉ DLANI

Doslova. Máme to pod nosem. Každý. Je to klíč, který má schopnost odemknout tajnou komntatu tisíce let přístupnou pouze zasvěceným.

Ne opravdu!

Ten klíč máme přitom každý u sebe. Vsadím se, že ty taky. I teď ho máš po ruce. Dnes už ho "fasují" děti obvykle někdy v 3.-5. třídě, tipuju...

A statistiky říkají, že těchto klíčů je mezi námi víc, než je nás samých. To znamená, že někteří z nás mají i dva a víc…

Už víš co to je?

Ano, SMARTPHONE... 

Zklamaní? Mělo to být něco mystičtějšího?

Já v životě ještě nezažil mocnější a kouzelnější předmět. A každým dnem je v čím dál tím víc věcech kouzelnější... Vem si to, je jako Aladinova lampa.

Je taky kapesní = NEUSTÁLE S TEBOU  a taky VŠECHNO ZDOSTUPŇUJE.

Jen si představ, že bys před 30ti lety někomu vyprávěl/a, že máš předmět díky kterému:

 • Se můžeš spojit okamžitě s kýmkoliv chceš.
 • Můžeš poslouchat co chceš, jakoukoliv muziku, nebo přednášky
 • Můžeš sledovat filmy a videa,
 • Ale také vytvářet fotky, videa, filmy, nahrávky, ale taky psát
 • Můžeš si prohlížet fotky, a třeba celý váš rodinný archiv fotek
 • ale také je sdílet s kým chceš
 • Můžeš díky tomu psát a posílat dopisy, ale také číst je
 • Můžeš si v něm psát deník, poznámky (ten můj vřele doporučuju - má i tužku a tedy zápisník-y)
 • Můžeš si z něj číst knížky
 • Může Tě provázet v meditaci hudbou nebo slovem
 • Můžeš si plánovat co budeš kdy dělat
 • Můžeš si poplkat na chatu s kýmkoliv, odkudkoliv
 • Můžeš jím nakupovat
 • Můžete se díky němu vidět s mnoha lidmi najednou
 • Můžeš cokoliv z něj poslouchat na hlasito nebo na sluchátka, když třeba zrovna vaříš, děti už spí, nebo tlačíš kočárek jako já tehdy
 • Můžeš jím scanovat, používat ho jako chůvičku…
 • Je úplně jedno co si vymyslíš, díky tisícům appek, které dnes už existují a většina z nich je zdarma a smartphonu můžeš dnes téměř cokoliv...

A to všecho si navíc vynásob slovem KDYKOLIV.

Zkus si představi, co by asi Tví známí udělali, kdyby jsi tohle někomu tvrdil-a řekněme před 20ti- 30ti lety... Zavolali by na tebe Chocholouška. Není to tak?

Jen si to vem: já byl před pár lety z procházek "od kočárku" součástí právě probíhajících virtuálních lekcí v kurzu, kterého se účastnilo 150 lidí Z CELÉ PLANETY a lektoři byli také rozeseti po celé Zeměkouli.

V jeden moment, různé časové pásma (no a co?! Online je vždy jen na klik daleko...) jsme tam BYLI PŘÍTOMNI lidé z USA, Mexica, Canady, UK, JAR, Nizozemí, Belgie, Franci, Švédska, Neměcka, Švýcarska.. z Čech dva, Ruska, Austrálie, Japonska, dokonce z číny 3 lidé a z mnoha dalších zemí...

...a všichni jsme v jeden moment jak za a) poslouchali neuvěřitelné inspirativní a moudré přednášející a meditovali ale i za b) jsme následně byli virtuálně rozdělení do malých skupinek, workshopů, ve kterých jsme sdíleli, diskutovali a jinak zažívali a trénovali to co jsme před tím právě slyšeli…

A přednášející nás samozřejmě v našich “hloučcích” virtuálně navštěvovali, poslouchali, vstupovali nám do toho, ptali se nás a radili.

A pozor, Ti přednášející ...přednáší obvykle z katedry co stojí třeba na Stanfordu ...a já u toho tlačil malého v kočárku se sluchátkama v uších v Prostějově v parku!

Chápeš?

Pryč je doba, kdy tohle všecho mohlo být děláno pouze osobně. Pápá...

Pryč je doba, kdy tohle všechno mohlo být děláno jen z počítače. Pápá lálá...

Přestaňme se vymlouvat a vyhraňovat! Přestaňme motykou nesouhlasně bušit do strojů a chovat se jako dinosauři. Proud pokroku nezastavíš, ale hlavně

NENÍ PROČ!

Všechno je v pořádku a v pohodě, odkrývá se nám obrovský potenciál a my lidstvo DÍKY TOMU máme poprvé v naší historii reálně na to, abychom PLOŠNĚ DOZRÁLI a tedy zvládli udělat ten tolik nutný vývojový posun VČAS! 

Abychom co nejvíce lidí plošně duchovně dozráli v našem uvědomění - tedy proměně do VĚDOMÍ si jednoty a nedozírné moci, kterou jsme začali v posledním století vládnout.

Nauč se v tom proudu pokroku plavat a těžit z jeho narůstající síly. Mrskni ocasem a můžeš se díky němu ještě v tomto v životě dostat do končin, o kterých se zástupům generací ani nezdálo!

A s touhle aladinovou lampou v kapse třeba i tam, odkud vyřizoval pozdravy Ježíš, nebo Budha...

Mrkni se do kapsy, máš tam opravdu moudro celého lidstva a JEN NA ŤUK DALEKO! Dochází Ti to?

Původně jsem zde měl napsané, že je moudré ho umět využívat. Pak jsem to přepsal na to, že je hloupé ho neumět využívat.

Ne opravdu! Čekám, že to brzy někdo pokrokový dopíše jako 11.hřích…Třeba František, od toho bych to docela i čekal ;oDDD (František má můj VELIKÝ, VELIKÝ respekt!)

Ne vážně, s tímhle moudrem ve tvé dlani Ti NIC nebrání v tom dostat kdykoliv, během tvého našlapaného 24h dne do svého života takové transformační síly, o kterých se lidstvu tisíciletí ani nezdálo.

A takto nahlíženo, nemyslíš, že je součástí Tvého života TAKÉ to aby ses podíl-a na objevení a zažití našich schopností pozitivně využívat a integrovat tyto právě rodící se transformační síly?

Podle mě JO!

Já to vnímám tak, že my, kdo si tohle uvědomujeme, máme přímo povinnost hledat jak toho využít v dobrém a kuprospěchu a vyvážit tak ty zástupy politováníhodných hlupáků, kteří tuhle technologii znásilňují pro svou egem zastíněnou potřebu.

Ti už se snaží co můžou... zatímco my "dobří" máme tendence myslet si, že budoucnost je zase zpět "v motykách".

Prdlajs. Nepochopení. Iluze. Tmářství.

“Díky internetu, vyhledávačům, emailu, sociálním sítím a mobilu v ruce, držíš doslova moudro celého lidstva ve své dlani!” BARBARA MARX HUBBARD

Shrnuto a podtrženo

Když se chceš nějak proměnit, řekněme získat trošku bronzu ze sluníčka, něco pro to začneš dělat. Vystavíš se slunci, pomalu, po krůčcích, aby tě nespálilo, ale ZAČNEŠ a vydržíš dokud se neopálíš. Stojí Ti to za to.

Prostě je moudré zpozorovat, uvědomit si fakt, že když se chceš začít měnit, můžeš to hacknout tak, že změníš v rámci svých možností v zamýšleném směru i PROSTŘEDÍ, ve kterém se pohybuješ.

Říká se, že jsi takový, jací jsou Tví přátelé. A je to pravda. Obklop se feťáky a… Potřebuješ dobít a zvednout náladu? No tak přirozeně nepůjdeš za negativními lidmi a energetickými upíry, ale za inspirativními a pohodovými lidmi, se kterejma je život sranda, zajímavý a dobrodružný.

Chceš poskočit a zrát? Obklop se tím! Vdechuj inspiraci plnými doušky.

Všimni si. Když do tebe vstoupí inspirace tak uděláš co? Nadechneš se, zadržíš úžasem dech a vykulíš oči, je to tak?

Zkus to...

Ano, právě jako teď :oD

IN-SPIRE = vdechnout

Naše tělo a mysl reagují na světlo a tmu. Doslova, dokázáno a proto se na to můžeme spolehnout. Tak to v tomhle univerzu a s touhle naší formou je. Tečka.

Na slunci jsme zdraví a v pohodě, ve tmě nemocní a v depce. Běž tedy tomu štěstíčku naproti, jak oduševněle říkají naši fotbalisti a NECH SE OSVÍTIT!

Co je POZNÁNÍ? SVĚTLO!

Ale stejně jako nemuíš hned ležet na pláži u moře, když se chceš opálit, tak se hned nemusíš zavřít do ašrámu v indii, aby ses povznesla do životního nadhledu = rozšířeného vědomí = vnímání širších souvislostí.

Nemusíš to odkládat "až bude vhodná chvíle", protože dnes můžeš žít každodenní život, a třeba i zrovna cestovat v MHDčku na nákup či do práce a být právě pozvnášená či povznášený.

Vezmeš si mobil, sluchátka a nebo si to v autě pustíš do repráků a pustíš si kurz, přednášku a naladíš se. Nakopneš se. Máš pořád JEN na pozadí poslouchat rádio, nebo drhnout pořát dokola to stejný cdčko?

Proč proboha?

Říká Ti něco podprahové vnímání? Tak toho jednoduše využij ve svůj prospěch!

Udelěj z toho co cítíš, že bys měla či měl dělat, udělej z toho svůj ZÁMĚR a dej tomu ve svém životě PRIORITU č.1, najdi si STEJNĚ ZAMĚŘENÉ LIDI a vystav se tomu CO TO DÁ. Měj ideální představu o tom kam směřuješ, vystav se síle světla poznání a uvidíš co se v tvém životě začně dít.

V řádech dnů!

Jasně, využívej všech offline příležitostí, které jsou pro tebe dosažitelné v běžném životě, ale neochuzuj se hloupě o virtuální setkání!

Virtuálních příležitostí je dnes větší kopec a jsou mnohem DOSTUPNĚJŠÍ než ty offlinové a pro 90% toho co potřebuješ k dostání se do nadhledu = INSPIRACE a INFORMACE, naprosto postačující.

Jejich transformační síla tkví v tom, že jsou DOSTUPNÉ A UMÍ ZAPÁLIT a ROZHOŘET. Dnes prostě nemusíš duševně strádat kvůli nabitému programu dne.

N.E.M.U.S.Í.Š. rozumíš?

Začni vidět svět z evolučního pohledu a pochop, zahlédni, že boom komunikačních technologií, prostředků a sítí je ve skutečnosti rodící se nervový systém organismu zvaného NOVÉ LIDSTVO,

Je to nově vznikající sféra (podobně jako kdysi vznikla atmosféra, biosféra...), vrstva, díky které máš pouze na klik daleko přístup nejen ke komukoliv na planetě, ale TAKÉ K ÚPLNĚ VŠEMU MOUDRU LIDSTVA.

Hele co dnes jde: https://www.linkedin.com/in/presidentbarackobama můžeš mu napsat 🙂

Komunikační technologie ZRALE VYUŽÍVANÉ ve skutečnosti dávají příležitost AKCELEROVAT náš probíhající další evoluční skok na vyšší úroveń a otevírají nám doposud netušené kapacity.

A NÁM NYNÍ JDE O ČAS, ne že ne!

Máš tedy k dispozici absolutně dosažitelný ZDROJ. Zdroj nesmírné inspirace, nesmírné energie, nesmírné síly, inteligence a moudra = zdroj ničeho menšího než celého soudobého poznání lidstva.

Teď už víš i to JAK uvést do chodu ty nejklíčovější, nejefektivnější páky a do každodenního shonu snadno aplikovatelné a udržitelné fígle, které se nazvájem synergicky doplňují a jeden druhého rozvíjí a prohlubují.

Informoval jsem Tě a snad jsem Tě i inspiroval. Mnoho další inspirace jsem přichystal jen na klik daleko, tak už začni žít svůj život směle.  Tady totiž mé možnosti končí.

Dál musíš sama či sám. 

Lukáš

P.S. Když byli matematici požádání o to, aby statisticky vyjádřili pravděpodobnost toho, že se zrodí zdravý lidský život tak došli k závěru, že kvůli tomu jak je započetí, vývoj a zrození složitý, nepravděpodobná, křehký a komplexní proces, tak je to asi stejně pravděpodobné, jako vyhrát 1. cenu v kosmické loterii.

KOSMICKÉ! ...rozumíš? Žádné Sazce!

Uvědomuješ si ale co to zároveň znamená?

Že TY jsi držitelem 1. výhry v kosmické loterii! Získal-a jsi ŽIVOT

JAK S NÍM NAKLÁDÁŠ?

Lukáš Janošík

Lukáš Janošík

zakladatel Evoluční Proměny

Na svět jsem přišel s darem "pomáhát lidem vidět svět v lepším světle". Tohle poslání jsem si nedávno "downloadoval" při jedné k tomu určené technice. 

Legrace je, že se od roku 2000 živím vývojem slunečních brýlí ( např. RELAX a R2), takže aniž bych to před tím věděl, život mě sám dovedl k tomu manifestovat tenhle můj dar v tom světě "pod sluncem". 

Před 40tkou se skrze mě a začala rodit EvolučníProměna.cz, pomocí které opět pomáhám lidem vidět svět v lepším světle, tentokrát ten duchovní, nehmotný.

Mými nejmilovanějšími rolemi je však být tátou dvěma úžasným dětem a partnerem mé skvělé ženě.

TOHLE JE VÝTAH V EVOLUCI TVÉ DUŠE

Objev s čím můžeš začít ještě dnes:

Related Posts

Pin It on Pinterest

Share This

STAŇ SE INSPIRACÍ OSTATNÍM

SDÍLEJ a pomáhej šířit tyto myšlenky ve svém okolí!